Vítejte na oficiálním webu obce Krašovice
Drobečková navigace

Úvod > O obci > Aktuality > Ceny a změny jízdného PMDP

Ceny a změny jízdného PMDPVážení cestující,
představujeme vám změny v tarifu jízdného, které schválila Rada města Plzně pro rok 2023.
Změny od 1. 1. 2023
Ceny předplatného jízdného zůstávají v roce 2023 beze změny.

Došlo k zavedení nové kategorie „Osoba pobírající dávky v hmotné nouzi“, která má s Plzeňskou kartou nárok na 50% slevu z předplatného s platností maximálně 93 dnů. Nárok se dokládá potvrzením o poskytnutí dávky pomoci v hmotné nouzi, které vydává Úřad práce.
Jednotlivé jízdné se zdražilo o 10 %, neboť od posledního navýšení v roce 2020 překročila kumulovaná inflace stanovenou hranici, po které dojde k automatickému navýšení ceny.

Papírové nepřestupní jízdenky v hodnotě 20 Kč a 10 Kč lze s doplatkem vyměnit na Zákaznických centrech PMDP do 28. 2. 2023.
Na zlevněné jednotlivé jízdné mohou od 1. 1. 2023 cestovat senioři starší 65 let vedle Plzeňské karty také pouze s dokladem totožnosti.

Změny od 1. 4. 2023
Na konci listopadu schválila Rada města Plzně záměr úpravy tarifu od 1. 4. 2023 s několika důležitými změnami.
Senioři cestují od 65 let zdarma
Hranice pro bezplatnou přepravu seniorů byla snížena ze 70 let na 65 let, přičemž k cestování jim stačí pouze doklad totožnosti.
Již zakoupené a aktivní předplatné se nevrací, proto byl cestujícím ohlášen záměr s předstihem tak, aby jej mohli zohlednit při nákupu předplatného na přelomu roku.
Rozšíření skupin s nárokem na zlevněné jednotlivé jízdné
Všechny skupiny cestujících, které mají nárok na zlevněné předplatné, budou mít od 1. 4. 2023 nárok také na zlevněné jednotlivé jízdné.
Jedná se o:
• mládež 15 – 18 let,
• studenty 18 – 26 let,
• osoby na mateřské/rodičovské dovolené,
• válečné veterány,
• osoby v hmotné nouzi.
Nárok na slevu je vždy dokládán Plzeňskou kartou s aktivovaným slevovým profilem.
Osoba do 65 let, která je invalidní ve III. stupni
Od 1. 4. 2023 mají nárok na zlevněné předplatné i jednotlivé jízdné všechny osoby, které jsou invalidní ve III. stupni, přičemž nemusí pobírat invalidní důchod. Nárok na slevu budou tyto osoby moci prokázat vedle Plzeňské karty také potvrzením s QR kódem vydaným ČSSZ.
 
Podmínky cestování a výše slev u všech ostatních skupin cestujících, které nejsou v článku zmíněny, zůstávají beze změny.Podrobné ceny naleznete v příloze nebo na stránkách https://www.pmdp.cz/o-nas/aktualne/doc/tarif-2023-3641/newsitem.htm

 

Ceny a změny jízdného PMDP.pdf