Vítejte na oficiálním webu obce Krašovice
Drobečková navigace

Úvod > O obci > Historie obce

Historie obce

První písemná zpráva o Krašovicích je z roku 1232, kdy byl majitelem Krašovické tvrze Jetřich I. Po něm Krašovice zdědil jeho syn Jetřich II, který kolem roku 1339 vesnici prodal. Poté se majitelé často střídali, jedním z významnějších majitelů byl Petr z Vrtby.

Za husitských válek byla ves i s tvrzí spálena. Tvrz již nebyla obnovena. Po tomto období získal Krašovice Burian z Gutštejna, který je připojil k Bělé. O původním románském kostelu hovoří zpráva z roku 1772 v tom smyslu, že kostel je prastarý a potřebný oprav. Na jeho místě byl postaven v roce 1778 nový kostel sv. Jiljí. Zbytky tvrze se znatelným opevněním byly patrné ještě kolem roku 1838, ale později byly rozebrány jako stavební materiál a na části pozemku tvrze byla roku 1889 postavena budova školy.

Od poloviny 19. století se Krašovice rozvíjely rychlým tempem. Od roku 1897 v obci funguje hasičský sbor, později ochotnické divadlo, v obci vznikl mlýn, pila, pivovar, u obce se rovněž těžilo uhlí. Pěstovaly se různé zemědělské plodiny, dokonce i chmel. Místo, kde byly chmelnice, připomíná místní název "Chmelničky".